Найсучасніші енергетичні технології в Україні. Які переваги та користь можна отримати?

Найсучасніші енергетичні технології в Україні. Які переваги та користь можна отримати?

Пошуком альтернативних джерел енергії займаються не перший рік, але останнім брешемо, в зв’язку з постійним її подорожчанням, питання стало особливо актуальним, тому сонячні батареї для дому стрімко набирають популярність.

Фотоелектричні сонячні модулі світлову енергію перетворюють в електричну.

Їх широке поширення легко пояснити:

  • це доступність, оскільки сонце світить всюди;
  • автономність, оскільки підключення до централізованої енергосистеми не потрібно;
  • екологічність, тобто відсутність канцерогенних викидів в атмосферу. Також не потрібно знищувати лісові масиви і використовувати поновлювані ресурси;
  • відсутність необхідності оформляти ліцензії.

Одним з переваг власного будинку є можливість його модифікації. У тому числі і джерелами альтернативної енергії. Сонячні батареї для приватного будинку — найкращий на даний момент спосіб забезпечити себе екологічним електрикою. Вибрати сонячне обладнання для будинку ви можете на сайті sun-energy.com.ua.

З чого почати

  1. Підрахунок витрат електроенергії. Для встановлення необхідної потужності системи сонячних панелей, потрібно підрахувати, скільки електрики ви витрачаєте. Дуже багато в цьому питанні залежить від того, чи використовується приватний будинок постійно або тільки як дача в певні сезони року. Для підрахунку візьміть квитанції по оплаті за електроенергію за рік і встановіть загальна кількість кіловат, витрачених за цей період, потім розділіть на 12 (кількість місяців) — ви отримаєте середньомісячні витрати електроенергії.
  2. Дах. Закріплення сонячних батарей на даху — очевидне, але не завжди найкраще рішення для приватного будинку. Спрямований на південь скат даху дійсно забезпечує найкращий результат зі стаціонарних способів кріплення сонячних батарей, але на цьому варіанти не обмежуються.
  3. Стіни. Якщо стіна «дивиться» на південь — вона відмінно підходить для розміщення на ній сонячних батарей. Поспостерігайте, чи не падає на стіну тінь від дерев, господарських будівель, огорожі, інших об’єктів. Не ставте сонячні панелі в цих місцях.
  4. Не варто ставити панелі на східній або західній стінах. Таким чином, в найінтенсивніший період світлового дня ви будете отримувати на свої панелі тільки косі промені, що значно знижує ефективність системи
  5. Вільне розміщення. Найефективніший варіант розміщення сонячних батарей, але вимагає вільної площі у дворі. При вільному розміщенні сонячних батарей в приватному будинку їх можна закріплювати на шарнірах і таким чином, направляючи їх поверхню до сонця під 90 °.

Що входить в систему?

Сонячні панелі

Про те, як їх зібрати, ми писали в цій статті (відкриється в новому вікні). Ви можете купити готовий комплект сонячних батарей для дому, але для економії коштів можна придбати полікристалічні фотоелементи і зібрати сонячні батареї для свого будинку своїми руками.

Інвертор

Сонячні батареї виробляють постійний струм, близький до 12 або 24 вольт (в залежності від підключення), інвертор перетворює його в змінний 220 В і 50 Гц, від якого можна живити всі побутові прилади.

Акумулятор

Навіть їх система. Сонячна енергія виробляється не постійно. У пікові години її може бути надлишок, а з настанням сутінків її вироблення припиняється зовсім. Акумулятори накопичують електрику протягом світлового дня і віддають його ввечері / вночі. Як вибирати акумулятор для сонячної електростанції написано в цій статті (відкриється в новому вікні).

Важливо знати. Не рекомендується використовувати для цих цілей звичайні автомобільні акумулятори — вони приходять в непридатність за 2-3 роки експлуатації (на такий термін служби вони і розраховані).

Контролер

Забезпечує повний заряд акумуляторної батареї і захищає її від перезарядки і закипання.

Что будем искать? Например,Человек