Повірка лічильників води в Харкові

Повірка лічильників води в Харкові

Для повірки витратомірів споживачеві необхідно пред’явити в центр метрології (ЦСМ) пакет документів. Вся необхідна документація спочатку є у власника водолічильників.

Важливо зберігати її протягом усього періоду експлуатації витратомірів. За підсумками повірочних робіт метрологічні центри видають свідоцтва, які споживач повинен зберігати у себе.

Які документи потрібні для повірки счатчіков води на дому? Давайте розбиратися.

Необхідна документація при перевірці на дому

  • технічний паспорт на водолічильник, в якому обов’язково повинна бути зафіксована дата його первинної повірки лічильників води в Харкові заводом-виробником;
  • акт про введення водоміра в експлуатацію, в якому обов’язково повинні бути присутніми дані про прилад, датою опломбування та підпису власника і пломбувач;
  • договір на проведення робіт, який замовник укладає зі службою метрології;
  • сертифікат відповідності водолічильника.

Іноді власники встановлюють в таких будинках водоміри НЕ через КК, а через сторонні організації. У таких випадках служба метрології може запитувати додаткові дані. Серед них договір на установку водолічильників.

Де взяти необхідні паспорта, сертифікати, договори?

Техпаспорта на водоміри і акти про їх опломбування повинні бути у їх власників. Вони видаються при їх введенні в експлуатацію співробітниками КК.

Договір на перевірку можна взяти в ЦСМ при подачі заявки. Сертифікат відповідності можна роздрукувати на сайті компанії-виробника водолічильника.
Договір на установку пристроїв можна взяти в організації, до якої замовник співпрацював.

Що робити в разі їх втрати?

Більшість паперів можна відновити, звернувшись в КК або організацію, яка займалася встановленням і опломбування водолічильників.

При втраті паспорта на витратомір можна зробити наступне:

  1. Звернутися в КК, в якій повинна зберігатися копія техпаспорта.
  2. Звернутися в центр для проведення нової перевірки приладів з метою отримання нового паспорта на них.
  3. Демонтувати старий лічильник, придбати новий з техпаспортом і опломбувати його, скориставшись послугами КК.
  4. До останнього варіанту рекомендується вдаватися в крайньому випадку, коли техпаспорт на прилад відновити неможливо.

Чи змінюється список паперів?

Розглянемо, чи змінюється пакет документів в різних випадках.

Водоміри ХВП і ГВП

При перевірці лічильників ХВП і ГВП потрібні одні і ті ж папери. Метрологічні компанії не можуть звертатися будь-якої окремої документації на лічильники ГВП та ХВП.

Зі зняттям і без

Є різниця в необхідних документах при проведенні робіт зі зняттям приладу і без зняття. Якщо потрібно демонтаж витратоміра, то додатково замовнику доведеться підписати відповідний акт. Папір складається фахівцем метрологічної служби.

Після надання послуги складається акт введення пристрою в експлуатацію. Папір також підписується фахівцем метрологічної компанії і споживачем.
Після проведеної перевірки водоміра з його демонтажем замовнику, разом з вказаними нижче переліком документів, необхідно буде надати в КК дані про демонтаж пристрою і введення в експлуатацію. На останньому КК повинна буде поставити свою печатку, зняти з нього копію, а оригінал повернути назад замовнику.

Что будем искать? Например,Человек