На що потрібно звернути увагу при виборі вхідних дверей? Монтаж вхідних та міжкімнатних дверей

0
111
На що потрібно звернути увагу при виборі вхідних дверей? Монтаж вхідних та міжкімнатних дверей

Кожен власник житлового приміщення стикається з питанням — як захистити себе від недбайливих установників і виявити недоліки монтажу вхідних дверей. Процес установки має свої секрети, знання яких дозволить уникнути неприємностей протягом терміну експлуатації. Заказати монтаж вхідних та міжкімнатних дверей ви можете тут https://sezonplus.com.ua/vkhodnyye-dveri/metalevi-.

Розберемо докладніше всі етапи перевірки якості, але спочатку відповімо на найпопулярніше запитання.

Коли потрібно перевіряти якість установки?

Цю роботу власник житла повинен проводити постійно, контролюючи всі етапи монтажу. Але установники не люблять, коли господарі стоять за їх спинами і стежать за кожним їхнім рухом. Тому вирішення цього питання кілька варіантів відповіді:

  • якщо установники працюють не в перший раз або про них йде добра слава — в цьому випадку багато господарів займаються своїми справами і здійснюють приймання після закінчення робіт;
  • гірше, якщо господарі намагаються заощадити кошти і залучають до монтажу невідому бригаду, про яку вони дізналися з оголошень, розвішаних на стовпах. За такими робочими потрібно стежити протягом усього процесу.

Але не слід звертати особливу увагу на тонкощі роботи. Якщо двері злегка затирає, це може відбуватися при турботі виробників про безпеку вашого житла, досить злегка вдарити по певній петлі і нормальна робота полотна буде відновлена. Головне, щоб робочі дбайливо ставилися до лакофарбового покриття поверхонь.

Зверніть увагу на закладення внутрішньої частини сталевої лутки шаром теплоізоляції. Якщо сталеві двері встановлюють в будинок і забудуть про прокладання плит пінопласту по всім сторонам лутки, така робота призведе до утворення в зимовий час на металі крижаної кірки. Цей шар вологи сприяє розвитку іржі і псує лакофарбове покриття лутки.

Кому довірити установку?

Важливо! Чи не рекомендуємо засновувати вибір установників тільки за відгуками в Інтернеті. Обов’язково знайдіть людей залишили відгуки, дізнайтеся у них особисто як була виконана робота. Нерідко ці тексти пишуться під копірку і поширюються на форумах, а рівень професіоналізму у бригади дуже низький.

Ще одне побажання і рада — ніколи не звертайтеся до компаній обіцяють встановити двері за невеликі гроші по всіляких акціях. Це загрожує потрапити на шахраїв, які знизять ставку на доставці, але збільшать вартість основних робіт. Або двері прийдуть ставити недосвідчені учні, які не зможуть якісно змонтувати полотно.

Визначити професіоналізм бригади можна за їх зовнішнім виглядом і набору інструментів. Якщо перфоратор і весь інший інструментарій блискучий і без слідів використання — можливо установник монтує перші двері у своїй кар’єрі.

Етапи перевірки якості установки

Установники повинні розмістити лутка в отворі, виставити її за рівнем і зафіксувати анкерами або саморізами. Ще раз, перевіривши геометрію монтажу, навішують полотно і регулюють її положення петлями. Потім забезпечується плавна і вільна робота замку. Зазори між Лутков і поверхнею отвору заповнюють монтажною піною. На крила лутки встановлюють обналичку. Процес установки завершено.

Монтажники закінчили роботу і готові до здачі двері в експлуатацію. Розберемо докладніше, на що слід звертати увагу.

Збереження лакофарбового покриття

Замовник під час приймання двері у виробника проводить первісну приймання двері на стенді. Після установки потрібно уважно оглянути поверхню декоративного оздоблення і всіх металевих частин двері на наявність навіть самих невеликих подряпин і відколів. Нерідко при підгонці замку або виконанні регулювання петель недбайливі установники призвести до пошкодження поверхні плит МДФ або сталевого листа.

Досвідчені установники завжди беруть баночку фарби і перед здачею зафарбовують пошкоджені ділянки сірником або тонким пензликом і потім полірують поверхні. Якщо на полотні залишилися подряпини або інші пошкодження, ви маєте право вимагати заміни дверей, але це можливо тільки в тому випадку, якщо на руках є договір про проведення робіт.

Робота двері

Полотно має ходити вільно і при закриванні не повинно бути ніяких затираний. Якщо це сталося, можливо, установник поставив лутка не за рівнем, з перекосом. В цьому випадку, при невеликих зазорах до лутки двері починає затирати. Якщо використовуються регульовані петлі, вирішити таку проблему просто. Досить відпустити кілька болтів і підрегулювати роботу петель. Прості петлі доведеться трохи підрегулювати за допомогою надставки з дерева і кувалди. Процедура проста і нешкідлива для полотна. Якщо затирання відбувається вгорі, необхідно підправити верхню петлю.

Можливі ситуації, коли двері починає «бігти». У будь-якій точці дуги відкривання, полотно має «стояти». Якщо вона працює на закривання — значить верхня частина, лутки «завалена» всередину отвору. Для виправлення ситуації установників може знадобитися повторне кріплення двері в отворі, але це нікого не повинно хвилювати.