Як підвищити врожайність на поле?

Як підвищити врожайність на поле?

Основною метою будь-якої сільськогосподарської діяльності, пов'язаної з вирощуванням рослин, є отримання хорошого врожаю. Висока врожайність залежить від безлічі факторів: властивостей ґрунту, оптимального вибору сортів рослин, догляду за посівами, правильного застосування технологій при вирощуванні культур і ін. Тому для того щоб значно підвищити врожайність, необхідно провести наступний комплекс заходів. Детально тут https://plt.land/.

Підвищення родючості грунту

Здійснити це можна кількома шляхами.

  1. Внесення добрив. Додаткові живильні речовини будуть сприяти зростанню плодів і рослин, нормалізують баланс мікроелементів в грунті і збільшать опірність культур до мінливих погодних умов іразлічних захворювань.
  2. Застосування передових технологій і сучасної сільськогосподарської техніки в системі обробки грунтів. Разлічниепріеми дозволять зберегти верхній шар грунту родючим на більш тривалий час.
  3. Широка меліорація земель. Сюди входить осушення і зрошення грунтів, їх гіпсування та вапнування, укрепленіесипучіх пісків та ін.
  4. Проведення протиерозійних заходів по боротьбі з руйнуванням верхніх шарів грунту.
  5. Дотримання термінів посіву культур.

Результатом вибору оптимальних термінів посіву стане формування витривалих і конкурентоспроможних по відношенню до шкідників культур, а також зниження ймовірності розвитку хвороб рослин і висока врожайність. Для визначення оптимального часу посіву необхідно:

  • знати загальну тривалість вегетації рослини і її відповідність кліматичній зоні;
  • дотримуватися вимог вирощуваних культур до температури грунту і споживання вологи;
  • враховувати засміченість посівів.

Використання насіння високої якості, найбільш врожайних сортів і гібридів.

Від цього залежить реалізація потенціалу того чи іншого сорту сільгоспкультур. Купуйте насіння виключно у перевірених виробників, що користуються доброю репутацією — вони забезпечать хорошу схожість.

Правильний догляд.

Важливим фактором підвищення врожайності є передпосівна обробка грунту, боронування, оранка, своєчасне проведення посівної, захист рослин від хвороб, шкідників і бур'янів, регулярні роботи з поліпшення родючості грунтів. Підвищити врожайність також здатна обробка сходів рослин ретардантами, здатними не тільки прискорити зростання, але і значно полегшити прибирання.

Дотримання сівозміни.

Грамотний сівозміну сприятиме поповненню поживних речовин грунту, кращому використанню добрив, захисту грунту від ерозії, попередження поширення шкідників, бур'янів і хвороб. Агрономи знають, що культури слід чергувати один з одним — так в грунті буде створений оптимальний баланс елементів живлення, отже, збільшиться врожайність наступних культур.

Прогнозування погодних факторів.

Знаючи особливості кліматичної зони і час настання «критичних фаз» періоду вегетації, можна вжити необхідних заходів щодо захисту рослин. Наприклад, ряд сільськогосподарських культур вимагає перезимівлі, тому їх висівають восени. До них відносяться озимі сорти пшениці, жита, ячменю і т. Д.

Якість сільськогосподарської техніки.

Продуктивність праці на поле безпосередньо залежить від кількості і якості сільгосптехніки. Варто своєчасно оновлювати зношені елементи для того, щоб уникнути поломки в непотрібний момент. Тільки за допомогою безперебійно працює обладнання можна підвищити врожайність посівів — нерівномірна і несвоєчасна обробка веде не тільки до простою техніки і зайвим тимчасових витратах, але й до втрати відчутної частини рослинницької продукції.

Збільшення врожайності — це контрольований процес, яким можна самостійно керувати і при необхідності коректувати. Дотримуйтеся основних рекомендацій, використовуйте тільки перевірені засоби і препарати, і після закінчення сезону Ви зможете зібрати багатий урожай.

Что будем искать? Например,Человек