Засоби захисту дерева: види та особливості застосування

Засоби захисту дерева: види та особливості застосування

На відміну від каменю, пластика і інших популярних будівельних матеріалів деревина — «жива» сировину, що є і відмінним перевагою і істотним недоліком (бiльш детально можна посмотреть тут).

Здатність дерева «дихати» робить його самим екологічним, теплосберегающим і легким в монтажі, але в той же час — легко займистим, схильним до гниття і заселення руйнівними мікроорганізмами.

Але з вищепереліченими «мінусами» можна успішно боротися обробкою спеціальними засобами, а чому саме, скільки і як зробити своїми руками захисні настої — докладно розповімо нижче.

  1. Підвищена вологість. Будь-яке дерево взаємодіє з навколишнім середовищем, виділяючи і вбираючи вологу. У дощ, сніг або туман вода активно проникає в стовбур і розширює його обсяг, а в посуху навпаки, випаровується і провокує висихання і зменшення.
  2. Пожежонебезпека. Якщо не подбати надійної захистом просоченням, будова з дерева може легко спалахнути.
  3. Паразити. На жаль, дерево — це відмінне середовище для проживання різних мікроорганізмів, починаючи від рослин, наприклад, мохів, лишайників і закінчуючи дрібними комахами, мурахами, короедами, личинками. Всі, хто мешкав в матеріалі бактерії роз’їдають його, руйнують його структуру.
  4. Ультрафіолет. Прямі сонячні промені також негативно впливають на дерев’яні поверхні, змінюючи як зовнішній, так і внутрішній світ сировини.
  5. Гниття. З плином часу, а особливо під впливом несприятливих чинників, Деревина починає поступово руйнуватися, слабшати і деформуватися.

Насамперед необхідно подбати про захист від вологи, адже і для вуличних будівель, і для внутрішньої обробки питання з підвищеною вологістю завжди актуальний.

Застосовувати зовнішні склади, що утворюють на поверхні матеріалу щільну прозору плівку. Через плівковий «бар’єр» не проникає і не йде вода, правда, з часом просочення необхідно повторювати.

Наносити внутрішні склади, проникаючі в структуру дерева і зсередини перекривають вхід для вологи. Вважаються більш ефективними і довговічними.

Незалежно від обраного способу, обробляти поверхню доведеться за одним алгоритмом:

  1. Ретельно очистити від зовнішніх забруднень, плям.
  2. Нанести засіб на валик або кисть.
  3. Рівномірно розподілити рідина по поверхні, не роблячи пустот і нашарувань.
  4. Перевірити рівномірність нанесення.
  5. Укрити оброблену деревину від ультрафіолету і вологи на дві доби.

Ефективний засіб від вологи можна зробити самостійно: розвести розчин з літра вода і трьохсот грам солі, настояти дві години і обробити проблемні ділянки.

Что будем искать? Например,Человек